Kombi Bakımı Ankara - Kombi Bakımı Hakkında
Özellikle kış aylarının vazgeçilmezi olan kombiniz kışın sizi yarı yolda bırakmasın. Her türlü marka kombi bakımı için teknik ekiplerimiz haftanın 7 günü 24 saat emrinizdedir. Kombi Bakımı taleplerinizi saat farketmeksizin çağrı merkezimize bildirebilirsiniz. Ekiplerimiz en kısa zamanda Kombi Bakım ihtiyaçlarınızı gerçekleştirecektir.
Kombi Bakımı Ankara - Kombi Bakımı Hakkında

Kombi Bakımı

Kış ayına girerken, hele ilk kar yağışı başladığı veya havalarda hafif soğumalar başladığı zaman; kombi kullanıcılarını "Kombi Bakımı yapmalıyım", "Kombi bakımı ne zaman yapılmalı", "kombi bakım fiyatları" ne civarda sorularından doğan bir telaş sarar. Yıllık artan doğalgaz fiyatları ve kışı rahat geçirmek nedeniyle bu soru işaretlerinin kombi kullanıcılarında hasıl olması gayet doğaldır. Tabi az para ile kışı geçirmek 'kombi bakımı' için tercih edilen faktörlerin başında gelmektedir.

Kombi Bakımı Ankara

Ankara iline bağlı başta Keçiören Kombi Bakım Servisi, Çankara, Mamak, Altındağ, Sincan olmak üzere Ankara'nın her bölgesine Kombi Bakımı hizmeti veriyoruz. Şayet Ankara'da iseniz ve kombi bakımı ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, Bakım servisimizle irtibata geçebilirsiniz. Günün 24 saati çağrı servisi personelimiz istek ve taleplerinizle yakından ilgilenecektir.

Kombi Bakımı Neden Yapılmalı?

Kombi Bakımını sene içerisinde mutad olarak yaptırmak; kış aylarının ortasında kombi arızası ile karşı karşıya kalmamak, doğalgaz harcamalarına ayrılan bütçede ciddi oranda tasarruflar yapmak veya kombi kullanımı ile ilgili herhangi bir tehlikeye ve beraberinde kombi tamiri gereksinimlerine maruz kalmamak için büyük önem taşıyor.

Periyodik Kombi bakımı ne zaman yapılmalı?

Kombi genel bakımı her sene en az bir kez yapılması gerekir. Zaman olarak sonbahar mevsiminde veya yaz ayının başlangıcında yaptırılması gerekir. Bütün yıl boyunca arıza çerçevesinde sorunlara maruz kalmamak, kombi / gaz kullanımından az ücret ile yüksek performans almaya yönelik periyodik şekilde bakım yaptırmanız gerekir. 6 Aylık periyodik bakım, en uygunudur. Kombi bakımı konusunda uzman kombi servisi / kombi ustalarına yıllık kombi bakımınızı yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Kombi Bakımı Faydaları

Kombinizin kışlık bakımını her yıl mutlaka mutad yaptırmalısınız. Bu size; Kombinizin hem daha az yakmasını, hem de tüm peteklerinize daha fazla ısı gitmesini sağlar.

Kombi Bakımı Ankara Çağrı merkezimizden Kombi Bakımı Fiyatları beraberinde detaylar hususunda bilgi alabilirsiniz.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi Bakım Ustası, bakıma başlamadan önce bakımı nasıl yapacağına dair bilgilendirmeler yapar, mevcut tesisat ile sıcak/soğuk su verimlilik durumlarını kontrol eder. Kapasite ayarı yapılır, bacadan yanmamış giden gaz sınırlandırılmış olur. İhtiyaç duyulan kadar gaz harcanmış olur. Gaz tüketimi neticesinde daha fazla enerji edilir. Periyodik bakım kombinin kullanım ömrünü uzatıyor. Kombinin geniş hatlarıyla tüm parçalarının kontrol edilmesi gerekir.

Karbondioksit / Oksijen fan kanatları temizlenir. Limit değerleri gözden geçirilir. Su sızdırmazlık durumu kontrol edilir. Baca borusu, brülör gibi temizlenme gereksinimi duyan parçalar ve yan tesisatlar temizleme işlemlerinden geçirilir. Ateşleme parçalarının kontrolü / ölçümleri gerçekleştirilir. Tesisat parçalarında oluşan oksitlerin temizlenmesi yapılır. Filtrelerin temizliği yapılır. Tozlanma kontrolleri ve temizlik işlemleri yapılır. Bununla beraber servis personeli petekleri de kontrol edip petek temizliği yaptırıp/yaptırmamanız hususunda size bilgi verir.

Kombi Kullanımı Hakkında

Hava menfezleri kapatılmamalı. Bazı kombi kullanıcılarının içeriye soğuk girmesin diye kapatması çok yanlış uygulamadır. Kombinin kısa süreli kullanılmadığı zamanlarda (misafirliğe gitmek, dışarıya çıkmak gibi) kapatılması doğru kullanım değildir. Böyle durumlarda düşük dereceye almak mantıklı çözümdür. Bu şekilde kombi tesisatı soğumamış olur. Kombi kapatıldığında, tesisat soğuyacak, buz gibi olacaktır. Kombi tekrar açıldığında tesisatın ısınma süreci olacaktır. Ilık tesisat ile buz gibi bir tesisatı ısıtmak arasında ciddi doğalgaz kullanımı farkları görülecektir. Haliyle ekonomik zarar verecektir. Evi su basması gibi sürprizlerle karşılaşmamak üzere kombi sigortasından kapatılmamalıdır. Stand-By moduna, yani yaz moduna almak en doğru kullanımdır. Bu durumda donma-koruma sistemi de aktif halde olacaktır.

Kombi Bakımı Ankara olarak; Ankara'nın tüm bölgelerine Kombi Bakım hizmeti sağlıyoruz.

Telefonumuz: 0312 418 40 07

Kombi Bakımı Alanında Hizmet Verdiğimiz Bölgeler ÇankayaAltındağKeçiörenMamakPursaklarYenimahalleEtimesgutSincanAyrancıBahçelievlerEmekBalgatBilkentCebeciDikmenEsatKavaklıdereGaziosmanpaşaKırkkonaklarBirlik MahallesiKızılayMaltepeÖveçlerSıhhiyeYıldız100. Yıl CevizlidereİlkerAktepeBağlumEsertepeYayla MahallesiEtlikİncirliKalabaSanatoryumŞehitkubilayŞenlikUfuktepeAtaparkKuşçağızAyvalıKızlarpınarı CaddesiDutlukAydınlıkevlerSubayevleriHasköyGüneşevlerİskitlerPeçenekTelsizlerDışkapıAbidinpaşaAkdereBoğaziçiDemirlibahçeGülverenHüseyingaziKarapürçekKurtuluşKayaşYeşilbayırZerdalitepeTürközüTuzluçayırNatoyoluMisketEge MahallesiBatıkentÇayyoluÜmitköyYaşamkentKonutkentTürkkonutDemetevlerİstasyonİvedik Organize sanayiiKarşıyakaOstimŞentepeYükseltepeYakacıkElvankentEryamanEryaman EvleriEtimesgutBaglıcaFatihMevlanaPlevneYenikentSincan OrganizeGölbaşıİncekKuzey Ankara TOKİMebusevleriAnıttepeOranSokullu
Çağrı Merkezi Telefonumuz
+0312 418 40 07